top of page

HAKKINDA

2001

İstanbul Üniversitesi

Tiyatro Bölümü

2001 yılında İstanbul Üniversitesi Tiyatro Bölümü, Dramaturji ve Tiyatro Eleştirmenliği Anabilim Dalı'ndan mezun oldu. Aynı yıl başladığı reklam yazarlığı kariyerine yerel ve uluslararası ajanslarda 2012 yılına kadar devam etti. 20’nin üzerinde ödüllü yaratıcı projede görev aldı.

 

2005 yılından başlayarak bilinçaltının çalışma prensipleri, çocuklukta yerleşen çekirdek inanç kalıpları, kişilik örgütlenmeleri, rüya sembolizması, mitoloji, arketipler, meditasyon ve nefes teknikleri konularında eğitimler aldı.

2011 - University of Holistic Theologies

Ocak 2011'de Dr Stephen Rinaldi liderliğinde, University of Holistic Theologies tarafından sunulan online sertifika programı C.MI Meditation Instructor / Teacher Training Program'ı (Sertifikalı Meditasyon Eğitmenliği Programı) tamamlayan Selvin Arıhan, bireylere ve kurumlara meditasyon eğitimleri tasarlayıp sunmaya başladı.

2015 - Flow Coaching International ve dahası...

Şubat 2015’te Flow Coaching International tarafından sunulan ICF onaylı Profesyonel Koçluk Sertifikasyon programını tamamlayarak "Profesyonel Koç" unvanını aldı. Koçluk alanında derinleşmek için, Adler International’ın liderlerinden Enis Arslan ve Burcu Yalman’la bire bir mentorluk çalışmalarında bulundu. Aynı tarihte TMI Türkiye tarafından sunulan Eğitimcinin Eğitimi’ni tamamlayarak eğitmenlik sertifikasını aldı. University of North Carolina ve University of Pennsylvania tarafından düzenlenen Positive Psychology ve Better Leader, Richer Life uzaktan eğitim programlarına katıldı. Prof. Dr. Kristin Neff ve Brene Brown’ın birlikte sunduğu Self-Compassion uzaktan eğitimini tamamladı.

 

Seiba Uluslararası Hikâye Anlatıcılığı Merkezi ve Center of Biographical Storytelling merkezi tarafından eğitmenlere ve koçlara özel sunulan 72 saatlik sertifika programı İnsanın Anahtarı Hikâyeler’i 2018 yılında başarıyla bitirdi. Jeffrey Kottler tarafından sunulan “Terapide ve Günlük Yaşamda Hikayelerin Gücü”, Soley Sezgin Akten tarafından gerçekleştirilen Transaksiyonel Analiz Gelişim Grubu çalışmalarına katıldı.

 

Turkcell Akademi, KVK, Genpa, Doğuş Holding, AkBank, DenizBank, Bezmialem Üniv. Hastanesi, Yıldız Holding – Pladis, Uludağ İhracıtçı Birlikleri, kariyer.net, Tegep gibi kurumlarda ve pek çok kişisel gelişim merkezinde çalışmalar gerçekleştiren Selvin Arıhan; iletişim, farkındalık ve yaratıcılık alanlarında eğitim, seminer ve atölyeler tasarlayıp sunmaya devam ediyor.

bottom of page